Zonguldak’ta Ramazan Ayı’nda Balık Tezgahları Boş Kaldı

featured

Batı Karadeniz’de geçmiş aylarda bol miktarda istavrit ve hamsinin bulunduğu Zonguldak’ta, denizlerdeki avcılığın yetersiz olması nedeniyle balık tezgahlarında ürün bulunamadı.

Denizlerdeki avcılık faaliyetlerinin yetersiz olmasının etkisiyle, Ramazan Ayı’nın ilk gününde balık tezgahlarına gelen vatandaşlar, istedikleri ürünleri bulamadılar ve hayal kırıklığı yaşadılar. Esnaf, önümüzdeki günlerde balık avının artmasını beklediklerini ve tezgahların yeniden dolacağını belirttiler.

Balık tezgahı işleten Oktay Ertürk, mevcut durumu şu şekilde açıkladı: “İstavrit var şu anda biraz açıkta. Açığa ağ atamıyorlar. Bir iki gün tezgahlar boş kalacak. Bu hafta içerisinde tezgah açarız. İnsanlar da balık bulamayınca geri dönmek zorunda kalıyor. Vatandaşlar Ramazan Ayı’nda balık talep ediyorlar. Balığı sofralarında arayanlar oluyor. Satışlarımız istavrit, mezgit ve uskumru ile devam edecek.”

Zonguldak’ta balık tezgahlarının boş kalmasıyla birlikte, balık alışverişi yapmak isteyenlerin bir süre daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

İHA

Zonguldak’ta Ramazan Ayı’nda Balık Tezgahları Boş Kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!