Zonguldak’ta Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimleri

featured

Zonguldak’ta, gençlerin dijital dünyaya daha güvenli ve bilinçli bir şekilde adım atmaları için eğitim çalışmaları devam ediyor. “Gelişen Öğrenci Akademisi” kapsamında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı işbirliği ile Zonguldak Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Siber Farkındalık ve Bilinçlendirme” eğitimleri düzenleniyor.

Siber Güvenlik ve Teknoloji Bağımlılığı Konuları İşlendi

Zonguldak'ta Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimleri

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Saitcan Atasoy, Göbü Ortaokulu ve Türkali İlkokulu öğrencilerine siber güvenlik konusunda bilgilendirme semineri verdi. Atasoy’un sunumuyla, öğrencilere siber suçlarla nasıl mücadele edileceği, teknoloji bağımlılığının önlenmesi ve dijital ortamda güvenli bir şekilde dolaşmanın önemi anlatıldı.

Farkındalık Oluşturma Çalışmaları Devam Edecek

Önemli bir konu olan siber farkındalık ve güvenlik, gençlerin dijital dünyayı daha sağlıklı şekilde kullanmalarını sağlamak adına yapılan bu eğitimlerle desteklenmeye devam edecek. Öğrencilere verilen bilgilerle, siber tehditlere karşı daha bilinçli ve hazırlıklı olmaları hedeflenmektedir.

Zonguldak’ta Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!