Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Yapılan Dolmuş Durağı Tartışma Yarattı

featured

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, eski Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından yaya yoluna yapılan ahşap dolmuş durağı tepkilere neden oluyor. Devrek’in Ağalar Mahallesi Sahil Sokak üzerinde bulunan ahşap durağın, yayaların geçiş hakkını engellediği belirtiliyor.

Durağın özellikle çocuk arabasıyla dolaşan aileler ve engelliler için büyük bir risk oluşturduğu ifade ediliyor. Köy ve üniversite güzergahına hizmet veren dolmuşçular için yapılan durağın yaya yoluna inşa edilmesi, mahalle sakinleri tarafından büyük bir mağduriyet yaratıyor. Önceki Belediye Başkanı’na defalarca durak konusunda başvuruda bulunmalarına rağmen, söz verilmesine rağmen durak kaldırılmamış ve sorun devam etmektedir.

Vatandaşlar, yeni Belediye Başkanı Özcan Ulupınar’dan bu sorunun en kısa sürede çözülmesini talep ediyorlar. Durak konusundaki sıkıntının giderilmesiyle birlikte, yayaların ve özellikle engellilerin güvenliğinin sağlanmasını bekliyorlar.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Yapılan Dolmuş Durağı Tartışma Yarattı

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Yapılan Dolmuş Durağı Tartışma Yarattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!