Zonguldak Valisi Hacıbektaşoğlu: “Kayıp Mürettebatı Arama Çalışmaları Devam Ediyor”

featured

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kafkametler adlı kuru yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Vali Hacıbektaşoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geminin detaylı bir şekilde incelenmesi ve kayıpların olup olmadığının araştırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Hacıbektaşoğlu, “Geminin bütün balçık, girilemeyen yerlerine girilmesi, gerektiğinde sökülmesi, kum ve balçık tabakasının altında kayıplarımızın olup olmadığını aramak. Bunun içinde geminin oynatılması dahil var. Bu süreç başladı. Firma geldi. Dün itibariyle yerinde keşif sörvey çalışmaları başladı” dedi.

Geminin çeşitli detaylarının incelendiği belirtilen açıklamada, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve diğer ilgili birimlerin iş birliği içinde çalıştığı vurgulandı. Kayıp mürettebatın bulunması için denizden, kıyıdan ve karadan eş zamanlı olarak devam eden arama çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

Ayrıca, Vali Hacıbektaşoğlu, AFAD’ın risk azaltma planına vurgu yaparak, Türkiye’nin risk azaltma planları çerçevesinde sürekli olarak güncellendiğini ve ilgili birimlerin bu planlara göre hareket ettiğini belirtti. Vali, kamuoyuna yapılan duyurular ve alınan tedbirlerle ilgili bilgi verdi ve ekiplerin sahada yerlerini aldığını ifade etti.

Kaynak: İHA

Zonguldak Valisi Hacıbektaşoğlu: “Kayıp Mürettebatı Arama Çalışmaları Devam Ediyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!