Zonguldak Valiliğinden Porsuk Ağacı Hakkında Açıklama

featured

Zonguldak Valiliği, 1183 yaşındaki porsuk ağacının kökünden kesilmesi olayıyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Valilik, yaşanan durum hakkında adli sürecin devam ettiğini belirtti.

Valilik açıklamasında, Elvanpazarcık beldesi Hayat Mahallesi mevkisinde DSİ Genel Müdürlüğü 23. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Zonguldak Acılık Yukarı Havza Tedbirleri işi kapsamında kökünden kesilen 1183 yaşındaki porsuk ağacına değindi.

Açıklamada, ilgili kurumların alanda herhangi bir kültür veya tabiat varlığı olmadığının belirtildiği, fakat Orman Genel Müdürlüğü’nden izin aşamasına gelinmeden yüklenici firma tarafından ağaçların izinsiz bir şekilde kesildiği vurgulandı. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nün sahada bulunan iş makinasına el koyduğu ve ağaç kesme ve açma suçlarından suç zabtı tanzim edilerek adli makamlara bildirildiği ifade edildi.

Açıklamada, adli sürecin devam ettiği ve konunun yakından takip edildiği belirtildi.

Zonguldak Valiliğinden Porsuk Ağacı Hakkında Açıklama

Zonguldak Valiliğinden Porsuk Ağacı Hakkında Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!