Zonguldak Jandarma Ekiplerinden Örnek Bir Tatbikat

featured

Zonguldak’ta jandarma ekipleri, ülke enerji güvenliğini sağlamak adına BOTAŞ’a ait boru hatları ve tesislerin korunmasını hedefleyen “kritik tesis önleme ve müdahale planı” kapsamında etkileyici bir tatbikat gerçekleştirdi.

Zonguldak Jandarma Ekiplerinden Örnek Bir Tatbikat

Jandarma Genel Komutanlığı ile BOTAŞ Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, yurt genelinde koruma hizmeti verilen BOTAŞ tesislerine yönelik önemli bir senaryo tatbikatı Zonguldak’ta hayata geçirildi. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, Filyos beldesindeki Batı Karadeniz Ana Ölçüm İstasyonu’nda gerçekleştirilen tatbikatta, “Kritik Tesis Önleme ve Müdahale Planı” doğrultusunda başarılı bir performans sergiledi.

Zonguldak Jandarma Ekiplerinden Örnek Bir Tatbikat

Tatbikata; 2 zırhlı asayiş aracı, 1 TOMA, 1 bomba arama köpeği, 1 KARKÖR (jammer) aracı, 1 OYİ timi, 1 jandarma asayiş koordinasyon timi, 3 jandarma asayiş timi, 1 trafik jandarma timi, 1 ambulans ve 1 itfaiye aracı ile toplamda 44 personel katıldı. Senaryo gereği şüpheli paket ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, istenilen standartlarda ve koordinasyon içinde görevlerini yerine getirdi.

Tatbikat sonrasında, katılan tüm ekiplerle birlikte detaylı bir değerlendirme yapılarak başarılı bir tatbikatın gerçekleştirildiği vurgulandı. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde bulunan ekonomik ve stratejik öneme sahip tesislerin titizlikle korunması ve önleyici tedbirlerin sürekli olarak güçlendirilmesi konusundaki kararlılığını sürdüreceğini belirtti.

Zonguldak Jandarma Ekiplerinden Örnek Bir Tatbikat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!