Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’ndan Başarılı Asayiş Uygulamaları

featured

Aranan şahısların yakalanması konusunda yoğun bir çaba sarf edildi. Bu kapsamda, 0-5 yıl arası aranan 17 kişi, 5-10 yıl arası aranan 3 kişi ve 10 yıl üzeri aranan 3 kişi olmak üzere toplamda 58 kişi yakalandı. Ayrıca, ifade için aranan 35 kişi de arama neticesinde gözaltına alındı ve işlemleri devam ediyor.

Uyuşturucuyla mücadelede 12 operasyon düzenlendi ve bu operasyonlar sonucunda 1 kişi tutuklandı. Ele geçirilen malzemeler arasında 56 gram sentetik uyuşturucu, 8 gram esrar ve 14 gram kenevir tohumu bulunmaktadır.

Maden ocaklarının denetlenmesine de özel önem verildi. 11 maden ocağı denetlenirken, 7 maden ocağı imha edildi, böylelikle maden işletmelerinin güvenliği sağlanmış oldu.

Trafik denetimleri titizlikle yürütüldü. Toplamda 612 trafik denetimi gerçekleştirilirken, 15 bin 761 araç kontrol edildi ve 10 bin 266 kişiye ulaşıldı.

Okul çevrelerindeki güvenlik de göz ardı edilmedi. 231 okul çevresinde incelemelerde bulunulurken, 5 bin 170 kişi sorgulandı. Ayrıca, 76 metruk bina tespit edilirken, 479 halka açık alan incelendi. Okul servisleri de denetlendi ve toplamda 243 servis kontrol edildi.

Son olarak, ruhsatsız 11 tabanca ele geçirildi ve ilgili işlemler başlatıldı.

İHA

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’ndan Başarılı Asayiş Uygulamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!