ZBEÜ “Yapay Zekâ ile Finansal İnovasyon: Uygulamalar ve Fırsatlar” Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

featured

Etkinlikte, finans alanında 13 farklı başlıkta eğitimler verildi. Çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve sektör profesyonelleri, katılımcılara finansal yapay zeka uygulamaları hakkında bilgi aktardılar. Eğitimlere, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi gibi kurumlardan akademisyenler ile İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Huawei R&D Türkiye, Roketsan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Udemy gibi kurumlardan profesyoneller katıldı.

Katılımcılar, eğitimler sonunda finansal uygulamaları Python programında lineer regresyon, K-En Yakın Komşu, karar ağaçları, destek vektör makineleri, yapay sinir ağları, doğrusal olmayan regresyon ve rasgele ormanlar gibi yöntemlerle öğrenme fırsatı buldular.

Proje yürütücüsü olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gizay Daver, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere, TÜBİTAK’a ve destek veren kurumlara teşekkürlerini iletti. Üç gün süren etkinlik, katılımcılara sertifika takdimi ile sona erdi.

ZBEÜ “Yapay Zekâ ile Finansal İnovasyon: Uygulamalar ve Fırsatlar” Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!