ZBEÜ ve Konum Coğrafi Bilgi Teknolojileri İş Birliği

featured

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ile Konum Coğrafi Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri, deprem dirençli kentler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

İş Birliği Protokolü Detayları

İş birliği protokolü çerçevesinde, internet tabanlı ve mobil coğrafi bilgi sistemi uygulamaları geliştirilerek toplumsal farkındalık arttırılacak. Protokol metnine ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve Konum Coğrafi Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri sahibi Güliz Güzel imza attı.

Hedefler ve Taahhütler

İş birliği kapsamında belirlenen hedefler arasında proje, ürün, hizmet ve pazar geliştirme faaliyetleri ile stratejik ortaklık kurma bulunmaktadır. Taraflar arasındaki etkin iş birliği ile deprem, fay ve zemin haritası oluşturulması hedeflenmektedir.

Coğrafi Bilgi Sistemi Uygulamaları

İş birliği protokolü ile vatandaşların deprem, fay ve zemin durumları hakkında bilgi alabilecekleri internet tabanlı ve mobil uygulamalar geliştirilecektir. Bu uygulamalar aracılığıyla etkileşimli haritalar oluşturulacak.

Sosyal Sorumluluk Projesi

Sosyal Sorumluluk Projesi

ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, iş birliği sayesinde Türkiye genelinde zemin bilgilerinin, yer hareketlerinin ve aktif fay bilgilerinin kamuya açık bir şekilde paylaşılacağını belirtti. Ayrıca, vatandaşların ikamet ettikleri bölgelerdeki zemin yapısını görebilecekleri ve deprem dirençli kentler oluşturulmasına katkı sağlayacakları vurgulandı.

ZBEÜ ve Konum Coğrafi Bilgi Teknolojileri İş Birliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!