ZBEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, Erişilebilirlik Bayrağı ve Belgesi Aldı

featured

Törene ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse, Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Vekili Evren Erkadam, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir, Erişilebilirlik Denetleme Kurulu üyeleri, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon ile kütüphane personeli katıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, ZBEÜ olarak mekânda, eğitimde, sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirlik adına Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve ilgili birimlerin yaptığı çalışmalar ile engellilere yönelik tüm faaliyetleri desteklediklerini ifade etti. ZBEÜ’nün bu yıl YÖK Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamda 7 birimi için “Mekânda Erişim Bayrak Ödülü”, 4 eğitim birimi için “Eğitimde Erişilebilirlik” ve Yeşil Bayrak olmak üzere toplam 11 bayrak almaya hak kazanarak 95 üniversite arasında Türkiye 5.’si olduğunu dile getiren Kutoğlu, Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesinin aldığı belge ve bayrakla toplam belge sayısının üçe yükseldiğini vurguladı. Kutoğlu, bu süreçte verdiği tüm desteklerden dolayı başta ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e, “Erişilebilirlik Belgesi ve Erişilebilirlik Bayrağı” almaya hak kazanan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve yöneticilerine, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığına, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesinin personeline teşekkürlerini sundu.

İHA

ZBEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, Erişilebilirlik Bayrağı ve Belgesi Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!