ZBEÜ Öğrencisi Sude Nur Basancı, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda Birinci Oldu

featured

Sude Nur Basancı, Elite Büyükler Avrupa Muaythai Şampiyonası ve Avrupa Muaythai Açık Kupası’nda mücadele ederek Elite Büyükler Bayan 57 kiloda birinci olarak büyük bir başarı elde etti.

Antalya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada ZBEÜ’yü en iyi şekilde temsil eden Basancı, Avrupa Muaythai sahnesindeki yeteneği ve performansıyla dikkat çekti.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Öğrencimiz Sude Nur Basancı’nın Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda elde ettiği birincilik, üniversitemizin spor alanındaki başarılarını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Sude Nur Basancı, sadece bireysel bir başarı elde etmekle kalmayıp, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni de gururlandırmıştır. Sporcu öğrencilerimizin yetenekleri ve azimleri, üniversitemizi ulusal ve uluslararası arenada temsil etme noktasında ne kadar güçlü olduğumuzu göstermektedir. Başarılarından dolayı Sude Nur Basancı’yı ve onu yetiştiren spor hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

ZBEÜ Öğrencisi Sude Nur Basancı, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda Birinci Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!