Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Orman Yangınları Gönüllü Eğitimleri

featured

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü, sorumluluk alanında bulunan orman köylerinde yaşayan vatandaşlara orman yangınlarıyla mücadele konularında eğitimler düzenledi. 2024 yangın sezonu için devam eden gönüllü eğitimleri kapsamında, orman teşkilatı ekipleri ve yangınlarla mücadele etmek isteyen vatandaşlar teorik ve uygulamalı eğitimler aldılar.

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Orman Yangınları Gönüllü Eğitimleri

Orman İşletme Müdürlüğü, İşletme Şefi Osman Ayberk Özyürek yönetiminde gerçekleştirilen eğitimlere Yığılca’nın farklı köylerinden toplam 13 kişi katıldı. Eğitimlerde, orman yangınları hakkında genel bilgilendirme, yangınlarla mücadele yöntemleri, kullanılan araç-gereçler, kişisel koruyucu donanımlar ve iş güvenliği konularında detaylı bilgiler verildi.

Katılımcılara, yangın öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca, uygulamalı eğitimlerde su tankerlerinin nasıl kullanılacağı da katılımcılara gösterildi. Yetkililer, orman yangınlarının söndürülmesinde yer ekiplerinin en etkili müdahaleyi gerçekleştirdiğini vurgulayarak, orman yangınları gönüllüsü olacak vatandaşlara eğitimlerin düzenli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Orman Yangınları Gönüllü Eğitimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!