Yenice Ormanlarına Silvikültür Eğitimleri

featured

Türkiye’nin en büyük blok ormanlarına sahip Karabük’ün Yenice ilçesinde, ormanların gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için uygulamalı silvikültür eğitimleri düzenleniyor. Yenice Orman İşletme Müdürlüğü teknik personelleri, bu eğitimlere katılarak orman bakımı konusunda yeni teknikler öğreniyorlar.

Orman Bölge Müdürü’nden Önemli Açıklamalar

Orman Bölge Müdürü'nden Önemli Açıklamalar

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, silvikültür bakımlarının ormanların sağlıklı ve sürdürülebilir olması için kritik olduğunu vurguladı. Ayrıca, ormanların insan yaşamı için de hayati önem taşıdığını belirtti. Bayraktaroğlu, teknik ekibe tecrübelerini aktararak güçlü ormanlar kurmanın önemine dikkat çekti.

Ekolojik Denge ve Orman Bakımı

Ekolojik Denge ve Orman Bakımı

Bayraktaroğlu, orman bakımı süreçlerinde ağaç türlerinin biyolojilerinin ve ekolojik isteklerinin göz önünde bulundurulduğunu vurgulayarak, ormancılığın ekosistem yöneticiliği olduğunu belirtti. Yapılan çalışmalarda ekolojik dengeyi bozmadan ormanlara müdahale edildiğini ve sıklık bakımı çalışmalarında iş sağlığı ve güvenliğine kesinlikle önem verildiğini ifade etti.

  • Toprak işleme
  • Kozalak sayımı
  • Tabii gençleştirme
  • Meşcere bakımları
  • Koruya tahvil
  • Rehabilitasyon

Yenice Ormanlarına Silvikültür Eğitimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!