WKB 7. Avrupa Şampiyonası Düzce’de Başlıyor

featured

Düzce Bahçeşehir Spor Salonu’nda düzenlenecek olan WKB 7. Avrupa Şampiyonası’na çocuk, genç, yetişkin ve veteran kategorilerinde toplamda 570 sporcu Türkiye’yi temsil edecek. Avrupa’nın dört bir yanından 20 ülkeden katılacak olan sporcular, Düzce’de şampiyonluk için ter dökecekler.

Açılış Kortej Yürüyüşüyle Başladı

Açılış Kortej Yürüyüşüyle Başladı

Düzce Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayan Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen açılış kortej yürüyüşü büyük coşkuyla gerçekleşti. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kurum müdürleri ve sporcuların katılımıyla gerçekleşen yürüyüş, Belediye Meydanı’ndan Anıtpark Meydanı’na kadar uzandı.

WKB 7. Avrupa Şampiyonası Düzce'de Başlıyor

Vali Aslan’dan Destek Mesajı

Vali Aslan'dan Destek Mesajı

Vali Selçuk Aslan, turnuvanın Türkiye’de ilk kez Düzce’de düzenlendiğine dikkat çekerek, “Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 20 farklı ülkeden 570 sporcu ve 50 antrenörü ağırlamaktan onur duyuyoruz. Centilmence mücadelelerle dolu bir şampiyona olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Sporcular Konuralp Antik Kenti’ni Gezdi

Sporcular Konuralp Antik Kenti'ni Gezdi

Protokol konuşmalarının ardından sporcular, Düzce’nin tarihi mekanlarından biri olan Konuralp Antik Kenti’ni ziyaret etti. Burada sporculara geleneksel Konuralp pilavı ikram edilerek hoş bir sürpriz yapıldı.

WKB 7. Avrupa Şampiyonası Düzce’de Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!