Uluslararası Sıfır Atık Günü Etkinliği ZBEÜ’de Kutlandı

featured

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’nü Rektör Özölçer’in katılımıyla düzenlenen sergi ve defile etkinliğiyle kutladı.

Etkinlikte Yer Alan Katılımcılar ve Konuşmalar

Etkinlikte Yer Alan Katılımcılar ve Konuşmalar

Etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hamit Aydın, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakcı ve diğer akademisyenler ile öğrencilerin katılımı sağlandı. ZBEÜ Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas, sıfır atık felsefesinin önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi.

Çocukların Sıfır Atık Bilincine Katkısı

Anaokulu öğrencileri, geri dönüştürülebilir atık ve malzemelerden oluşturdukları defile ile renkli ve eğlenceli anlar yaşattılar. Rektör Özölçer, öğrencileri tebrik ederek onlarla fotoğraf çektirdi. Ayrıca, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan sıfır atık temalı sergi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Açılış konuşmaları ve etkinlik kapsamında gerçekleştirilen defile ve sergi gezileri sonrasında ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, sürdürülebilir kalkınma ve çevre konularında üniversitenin çalışmalarını desteklediğini belirterek, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakma hedeflerine vurgu yaptı.

Uluslararası Sıfır Atık Günü Etkinliği ZBEÜ’de Kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!