Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde Heyecan Devam Ediyor

featured

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, bu yıl 25. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival için başvurular hızla devam ediyor. Şu ana kadar binin üzerinde belgesel film festival için yarışmaya katıldı.

Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları için başvuruların son haftasına girilirken, Türkiye’den 150’den fazla ve yurt dışından 850’den fazla başvuru alındı.

Festival kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Uzun Metraj Belgesel Film, Uluslararası Kısa Metraj Belgesel Film, Kültürel Miras ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film ve Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek yarışmaları, sinemaseverlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

  • Uluslararası Uzun Metraj Belgesel Film Yarışması: En İyi Uzun Metraj Belgesel Film Ödülü birincisine 75 bin TL, Jüri Özel Ödülü kazananına 35 bin TL verilecek.
  • Uluslararası Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması: En İyi Kısa Metraj Belgesel Film Ödülü birincisine 50 bin TL, Jüri Özel Ödülü alan katılımcıya 25 bin TL ödül verilecek.
  • Kültürel Miras ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film Yarışması: Süha Arın En İyi Belgesel Ödülü birincisine 50 bin TL olarak belirlendi.
  • Safranbolu Temalı Belgesel Film Yapım Destek Yarışması: Aytekin Aytekin En İyi Proje Ödülüne 50 bin TL ödül verilecek.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde Heyecan Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!