Torbalı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden İlçe Genelinde Hummalı Çalışma

featured

Torbalı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ‘Yeşil Bir Torbalı’ hedefi doğrultusunda 7/24 sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Ertan Ünver İkinci Koruluk’ta büyük bir çalışma başlatıldı. Park ve bahçelerin bakımından sorumlu ekipler, parkta yeni ağaçlar dikmenin yanı sıra peyzaj düzenlemeleri ve bakım işlemleri gerçekleştiriyor.

İkinci Koruluk’ta uzayan otların kesilmesi ve kamelyaların boyanması gibi detaylı çalışmalar yapılırken, uzun süredir kullanılmayan süs havuzunda tadilat ve onarım işlemleri tamamlanmak üzere. Havuzun kısa süre içinde hizmete açılması planlanıyor. Ayrıca amfi tiyatronun alt bölümündeki dükkanların tadilatı da son aşamaya geldi ve tamamlandıktan sonra sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilecek.

Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Daha yaşanabilir bir Torbalı için çalışıyoruz. Parklarımızı yenileyerek vatandaşlarımızın daha keyifli vakit geçirebileceği alanlar haline getiriyoruz. İkinci Koruluk gibi sıklıkla ziyaret edilen parklarımızda yapılan düzenlemelerle ilçemizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği pek çok yeni alanın hizmete gireceği çalışmalarımızı gece gündüz sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Torbalı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden İlçe Genelinde Hummalı Çalışma
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!