Tesla Model Y Fiyatlarına Zam Yapacak

featured

Tesla Fiyatlarına Zam Yapacak

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, CEO Elon Musk’ın açıklamasıyla ABD’deki fiyatlarını artırmaya karar verdi. Şirketin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 1 Nisan itibariyle tüm Model Y fiyatlarında 1.000 dolarlık bir artış olacak.

1 Mart’ta da Tesla, Model Y arkadan itişli ve uzun menzilli modellerinin fiyatlarını 1.000 dolar yükselterek sırasıyla 43.990 dolar ve 48.990 dolara çıkarmıştı. Ancak, nisan ayındaki zam miktarının mart ayındaki artışı aşıp aşmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Geçici Fiyat İndirimi Ardından Zam Kararı

Tesla, Avrupa ve Çin pazarlarında fiyat indirimlerine gitmesinin ardından, şubat ayında ABD’deki bazı Model Y modellerinin fiyatlarını geçici olarak düşürmüştü. CEO Elon Musk, Tesla’nın X modelinde fiyat artışı yapılacağına dair bir gönderiye verdiği yanıtta, “Bu, üretim ve tüketici talebi dengesinin zorluğudur: Fabrikaların sürekli üretime ihtiyacı varken, tüketici talebi mevsimsel dalgalanmalara tabidir” açıklamasını yapmıştı.

Tesla Model Y Fiyatlarına Zam Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!