Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Eğitimi

featured

Düzce’de ortaokul öğrencileri, Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte tarımsal atıklardan organik kompost gübre üretimi ve tıbbi/yenilebilir mantar üretimi konularında uygulamalı eğitim aldı. Etkinlikte öğrencilerin çevre okuryazarlığı düzeylerinin arttırılması hedeflendi.

Eğitim İçeriği ve Katılımcılar

Eğitim İçeriği ve Katılımcılar

Eğitimde, Düzce Üniversitesi İklim Elçisi Şulenur Çalışkan iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik kavramları hakkında eğitici oyunlar ve sunumlar gerçekleştirdi. Ayrıca Orman Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Beşir Yüksel ve Arş. Gör. Özcan Akın orman zararlıları, orman yangınları, yaban hayatı, doğa koruma ve iklim değişikliği etkileri konularında bilgilendirmelerde bulundular.

Uygulamalı Eğitim ve Gelecek Adımlar

Uygulamalı Eğitim ve Gelecek Adımlar

Etkinlikte, DÜTAGAM Müdürü Doç. Dr. Çağlar Akçay, öğrencilere tarımsal atıklardan organik kompost gübre üretimi ve tıbbi/yenilebilir mantar üretimi konularında uygulamalı eğitim sundu. Düzce Üniversitesi İklim Elçisi Elif Ceren Kahveci ise yenilenebilir enerji hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Proje kapsamında ilerleyen günlerde de benzer etkinlikler planlanmaktadır.

Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Eğitimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!