SASA İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Bilgiler

featured

SASA’nın Adana’daki tesislerinde 14 binden fazla işçi çalışmaktadır. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şeker, insan kaynakları yönetimini stratejik ve etik bir yaklaşımla sürdürdüklerini vurgulamıştır.

İstihdamda Büyük Artış

Erdemoğlu Holding ve SASA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şeker, 2015 yılından bu yana şirketin istikrarlı bir şekilde kalifiye iş gücüne yatırım yaptığını belirtmiştir. Şirketin devralındığı dönemde 150’si taşeron olmak üzere 1.150 çalışan bulunurken, bugün bu sayı 5 binden fazladır. Ayrıca devam eden inşaat projelerinde çalışan 9 bin kişiyle birlikte SASA’nın istihdamı 14 bini aşmıştır.

İstihdamın Önemi

Mehmet Şeker, üretim maliyetlerinin yaklaşık %7’sinin istihdamdan oluştuğunu ve SASA’nın bölge istihdamına büyük katkı sağladığını ifade etmiştir. Şeker, şirketin istihdam politikalarının stratejik ve etik bir temele dayandığını vurgulamıştır.

Sendikalarla İlişkiler

Şeker, sendikalarla yakın temas içinde olduklarını ve sendikal talepler olmaksızın taşeron işçileri şirket bünyesine aldıklarını belirtmiştir. SASA’nın çalışanlarına verdiği değerin sendikalarla bağımsız olduğunu vurgulamıştır. En düşük maaşın asgari ücretin %47 üzerinde olduğunu belirten Şeker, çalışanların ihtiyaçlarına hızlı ve şeffaf bir şekilde yanıt verdiklerini ifade etmiştir.

Ücret ve Yan Haklar

Şeker, SASA’nın çalışanlarına ücretin yanı sıra ikramiye ve çeşitli yan haklar sunduğunu belirtmiştir. Şirketin gelecekte gerçekleştireceği yatırımlar için en büyük güvencenin çalışanlar olduğunu vurgulamıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

SASA İnsan Kaynakları Yönetimi Hakkında Bilgiler
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!