Sarıyer Özel Eğitim Şenliği

featured

İstinye Üniversitesi, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası kapsamında Sarıyer Özel Eğitim Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. 15 Mayıs Çarşamba günü Vadi Ana Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe özel eğitim sınıf ve okullarında öğrenim gören öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

Etkinlik Detayları

Şenlikte öğrenciler için birbirinden güzel aktiviteler düzenlendi. İstinye Üniversitesi öğrencilerinin destek verdiği etkinlikte, özel eğitim öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan koro, ritim, şarkı ve dans gösterileri sergilendi. Ayrıca öğrenciler seramik, ebru, drama, origami, kukla yapımı, balon şekillendirme, gastronomi atölyeleri ve parkur oyunları ile yarışmalarda yer aldılar.

Katılımcılar ve Destekçiler

İSÜ Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Sarıyer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa Toprak, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Çelik gibi önemli isimlerin katıldığı etkinlikte, toplumun tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde olunduğu vurgulandı.

Özel Sarıyer Açı Okulları, Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim Uygulama Okulu, Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sarıyer Atatürk Mesleki Eğitim Merkezi’nin de katkı sağladığı etkinlik, farkındalık oluşturarak özel eğitim alanında önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Sarıyer Özel Eğitim Şenliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!