Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Kurban Organizasyonu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçük yaşta Müslümanların yaşadığı zulmü göz önünde bulundurarak yardım kampanyaları düzenleyen Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Başkanı Zehra Söylemez, Kurban Bayramı’nda Afrika’da vekaletle kurban kesme kararı aldı.

Afrin şehidi Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın şehitlik maaşının yüzde 10’unu bağışlayarak “Zehra Teyze” olarak tanınan Söylemez, Filistin’den Arakan’a kadar birçok ülkeye yardım eli uzatmıştır.

Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği aracılığıyla toplanan bağışlarla muhtaç ve mazlumlara yardımlar ulaştıran Zehra Söylemez, bugüne kadar su kuyuları, mescitler, barınaklar ve gıda yardımları gibi birçok projeye imza atmıştır.

Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Kurban Organizasyonu

Kurban Bayramı’nda Uganda’da vekaletle kurban kesmeyi planlayan Söylemez, 1 hisse kurban bedelinin 3 bin TL olduğunu açıklamıştır. Söylemez, “Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği olarak Afrika’da kurban organizasyonlarımıza devam ediyoruz. 9 yılda 6 bin 500 hisse kurban kestik. Bu yıl ise 2 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyoruz.” demiştir.

Derneğin merkezinin Safranbolu’da olduğunu belirten Zehra Söylemez, 15 Haziran’a kadar Karabük Ticaret ve Sanayi Odası girişinde bulunan irtibat bürosunda Karabüklü hayırseverlerin kurban bağışlarını kabul edeceklerini duyurmuştur.

Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği Kurban Organizasyonu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!