RockYou2024: Milyarlarca Parola Tehlikede!

featured

Bir bilgisayar korsanlığı forumunda “RockYou2024” olarak anılan büyük bir sızıntı gerçekleşti. Bu sızıntı, yaklaşık 10 milyar şifrenin düz metin halinde paylaşılmasıyla dikkat çekti. Veri seti 45 ciga bayt büyüklüğünde ve dünya genelinde çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı hizmetlerden endüstriyel donanıma kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor.

RockYou2024: Milyarlarca Parolanın Tehlikesi!

Uzmanlardan Gelen Uyarı! Siber güvenlik uzmanları, milyarlarca giriş bilgisinin ortaya çıkmasının ardından insanları şifrelerini hemen güncellemeleri konusunda uyarıyor. Araştırmacılar, bu sızıntının bilgisayar korsanlarının çeşitli sistemleri hedef almasına olanak tanıyabileceğine dikkat çekiyor. Kullanıcıların şifrelerini hemen güçlendirmeleri, çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeleri ve benzersiz kombinasyonlar seçmeleri önem taşıyor.

RockYou2024: Milyarlarca Parolanın Tehlikesi!

En Çok Kullanılan Şifreler
Nordpass’in araştırmasına göre, milyonlarca internet kullanıcısı tarafından tercih edilen şifreler kolayca kırılabiliyor. Geçen yıl olduğu gibi ‘123456’, dünyanın en popüler şifresi olmaya devam ediyor. Araştırmaya göre, bu tür basit şifrelerin yaklaşık yüzde 70’i bir saniyeden kısa sürede kırılabiliyor.

RockYou2024: Milyarlarca Parolanın Tehlikesi!

RockYou2024: Milyarlarca Parola Tehlikede!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!