Rektör Özölçer, “Kadınlar, Filler ve Saireler” tiyatro oyununu izledi

featured

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEUN) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve eşi Seran Özölçer, “Kadınlar, Filler ve Saireler” adlı tiyatro gösterisine katıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, çeşitli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaparak akademik ve sosyal hayatın yanı sıra kültürel zenginliği de öğrencilere ve şehir sakinlerine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından “Kadınlar, Filler ve Saireler” adlı oyun sahnelendi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezindeki etkinliğe BEUN Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Eşi Seran Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, senato üyeleri, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sevilen oyunlarından biri olan “Kadınlar, Filler ve Şaireler”, büyük bir şehirdeki sıradan bir apartmanda birbirine komşu olan üç kadının trajikomik hikâyesini konu alıyor. Sibel Erdenk’in yönetmenliğini üstlendiği, Yunus Emre Gümüş’ün kaleme aldığı eserde Neyra Kayabaşı, Filiz Demiralp, Gül Öz, Gizem Koçer yer alıyor.

Seyirciler tarafından beğenilerek izlenen oyun ile ilgili konuşan Rektör Özölçer, kültürel etkinliklerin önemine vurgu yaparak, sanatın ve kültürün yaygınlaşmasına yönelik çalışmalarına devam edeceklerini belirtip TRT ekibine ve oyunculara teşekkür etti.

Rektör Özölçer, “Kadınlar, Filler ve Saireler” tiyatro oyununu izledi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!