Ramazan Ayına Özel Gıda Denetimleri

featured

Bakanlık Ramazan Ayına Özel Denetimlerde Hızlandırdı

Bakanlık yetkilileri, Türkiye genelinde ramazan ayına özel denetimlerin hızlandırıldığını duyurdu. Ülke genelinde 7 bin 500 gıda kontrolü gerçekleştirilerek uygunsuz gıda satışlarına karşı gerekli önlemler alındı.

Ankara’da Açıkta Satılan Ürünlere Operasyon

Ankara Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, başkentteki AVM’lerde açıkta satılan ürünlere yönelik bir operasyon başlattı. Bu kontroller sonucunda etiketsiz olarak satılan 717 kilogram sucuk, 332 kilogram peynir ve 308 kilogram tereyağına el konuldu. Ayrıca, etiketli satılan zeytinyağı ve tereyağlarından numuneler alındı.

İdari Para Cezaları Uygulandı

Denetimlerin ardından ilgili işletmelere idari para cezası uygulandı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ramazan öncesi yaptığı açıklamada, denetimlerin sıklaştırılacağını ve halk sağlığını tehlikeye atanlara karşı gerekli adımların atılacağını belirtmişti. Yumaklı, vatandaşları, gördükleri uygunsuz ürünleri “ALO 174 Gıda Hattı”na bildirmeye çağırmıştı.

Ramazan Ayına Özel Gıda Denetimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!