Prof. Dr. Kenan Kocabay: Tıp Alanında 50 Yılı Geride Bıraktım

featured

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Kurucu Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, tıp alanında yarım asırlık deneyimini değerlendirerek genç hekimlere önemli tavsiyelerde bulundu. Kendisinin kurucu dekan ve çocuk hastalıkları anabilim dalı kurucu başkanı olarak birçok tıp öğrencisinin ve asistanın eğitimine katkı sağladığını vurguladı.

Genç Hekim Adaylarına Tavsiyeler

Prof. Dr. Kenan Kocabay, genç hekim adaylarına yönelik olarak, günümüzdeki gençlerin sabırsız ve aceleci olduğunu belirtti. Malpraktis davaları nedeniyle asistanların nöbetsiz branşları tercih ettiğini ifade eden Kocabay, genç hekimlerin sabırlı olmalarını ve zorluklara göğüs germeleri gerektiğini vurguladı.

Unutulmaz Anılar ve Deneyimler

Prof. Dr. Kenan Kocabay, meslek hayatında acı ve tatlı birçok unutulmaz anıya sahip olduğunu belirterek, özellikle 1999 Düzce depremi sonrasında yaşadığı deneyimlerden bahsetti. Acil serviste depremzedelere yardım etme sürecini hiç unutamadığını ve terkedilen bebeklere karşı duyarlılık gösterdiklerini aktardı.

Eğitimde Süreklilik ve Motivasyon

Kenan Kocabay, eğitimde sürekliliğin önemine değinerek, kendisini sürekli geliştirmek adına okumaya devam ettiğini belirtti. Eğitimin bisiklete binmek gibi olduğunu ve sürekli olması gerektiğini ifade eden Kocabay, genç hekim adaylarına motivasyonlarını yüksek tutmaları ve sürekli olarak gelişmeye açık olmaları gerektiğini önerdi.

Geleceğe Yönelik Öneriler ve Vatanseverlik

Prof. Dr. Kenan Kocabay, gençlerin tıp alanında rol model olabilecek önderlerin varlığının önemine değindi. Kız öğrencilerin tıp eğitimine katılımının artmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirten Kocabay, gençlerin vefalı olmalarını ve topluma hizmet etmeleri gerektiğini vurguladı. Son olarak, gençlere Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün umudum gençliktedir” sözünden hareketle vatanseverlik ve birlik bilincinin önemine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Kenan Kocabay: Tıp Alanında 50 Yılı Geride Bıraktım
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!