Osmangazi Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası Arasında Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi İmzalandı

featured

Osmangazi Belediyesi, Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) ile yaptığı görüşmeler sonucunda memur ve sözleşmeli memurların haklarını iyileştirmek amacıyla Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ni imzaladı.

Yapılan sözleşme kapsamında, belediye bünyesinde görev yapan 577 memur ve sözleşmeli memura 2024-2025 yıllarını kapsayan ekonomik ve sosyal destekler sağlanacak. Sosyal denge tazminatı oranı yüzde 120 olarak belirlenirken, memurlara 1 Nisan 2024 ve 31 Aralık 2025 tarihleri arasında bu destek sunulacak.

Ayrıca, sözleşme kapsamında 1 Mayıs İşçi Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 5’er bin lira ikramiye verilmesi ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın personele 1 gün idari izin hakkı tanınması kararlaştırıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, yapılan anlaşmanın emekten yana olduklarını gösterdiğini belirterek, belediye çalışanlarının haklarına sahip çıkmak ve en iyi hizmeti sunmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren ise imza töreninde yaptığı konuşmada, belediye çalışanlarına yapılan artışlar ve destekler için Osmangazi Belediye Başkanı’na teşekkürlerini iletti.

İmzalayanlar: İmzalananlar:
Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası Arasında Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi İmzalandı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!