Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Semineri

featured

Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 15 Mayıs Dünya İklim Günü kapsamında Çınar Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik bir eğitim semineri düzenledi.

Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Semineri

‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliği’ konulu seminerlerde, iklim değişikliğinin dünyaya etkileri anlatıldı. Osmangazi Belediyesi’nin çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler de paylaşıldı.

Müdür Dilek Yosun’dan Açıklamalar

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Dilek Yosun, iklim krizinin tüm insanlık için önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, atmosferin ısınması, deniz seviyelerinin yükselmesi, orman yangınları ve su kaynaklarının azalması gibi etkilerin üzerinde durdu.

Yosun ayrıca, iklim değişikliğiyle mücadelede gençlerin rolünün önemine değindi ve öğrencilere doğru bilgilerle donanarak bu konuda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda rehberlik etti.

Öğrencilerden Teşekkür

Eğitim alan öğrenciler, seminerin kendilerine önemli bilgiler kattığını belirterek, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve belediye yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Semineri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!