Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın Mazbatasını Aldı

featured

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde, Osmangazili seçmenlerin yüzde 46.36’sının oyunu alarak Osmangazi Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Erkan Aydın, mazbatasını aldı.1987 yılında kurulan Osmangazi Belediyesi’nin 8. dönem belediye başkanı olarak görev yapacak olan Erkan Aydın, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’ni en yakın rakibinden 42 bin 38 oy fazla alarak kazandı. 227 bin 876 oy alarak Osmangazi’nin yeni belediye başkanı seçilen Erkan Aydın, mazbatasını alarak 2024-2029 hizmet dönemine başladı.

Mazbata Töreni ve Katılımcılar

Buski Konferans Salonu’nda düzenlenen törene eşi ve çocuklarıyla birlikte katılan Aydın, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Törende, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekilleri Hasan Öztürk, Kayıhan Pala, Orhan Sarıbal, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Parti Meclisi Üyesi Canan Taşer ve çok sayıda partili ve yurttaş yer aldı.

Erkan Aydın ve Vizyonu

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, mazbata töreninde yaptığı konuşmada, “Osmangazi’nin yüzünü güldüreceğiz. Bundan sonra daha çok çalışıp daha az dinlenerek, yurttaşlarımızın sesine kulak verip onların bize söyleyeceği her şeyi emir telakki ederek halkçı, sorun çözümüne ve insan odaklı bir belediyecilikle Osmangazi’lilerin yüzünü güldüreceğiz. Burada yaşayanların artık Nilüfer’e gitmek zorunda kalmadığı bir ilçe yapacağız” dedi.

Bozbey, “Şimdi işe koyulma zamanı. Seçim döneminde bu başarının elde edilmesi adına katkı koyan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bize oy veren ve vermeyen tüm vatandaşlarımıza selam olsun. Bizler hiç kimseyi ötekileştirmeden önce insan diyoruz. Herkese eşit hizmet sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Yeşiltaş, “Eşit bir belediyecilik anlayışını herkese yaşatacağız. Osmangazi’de çok iyi işler yapacağına yürekten inandığım Erkan Aydın Başkanımıza başarılar diliyorum. Artık, Bursa ve Osmangazi’de herkesin hizmetlerden eşit yararlanacağı, mutlu ve huzurlu yaşayacağı, eşit bir belediyecilik anlayışını hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

BYZHA

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın Mazbatasını Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!