Ortaokul Öğrencisi Yusuf Yılmaz Şiir Yarışmasında Aldığı Ödülü Gazze’ye Bağışladı

featured

Zonguldak’ın Alaplı İlçesindeki Ortaokul Öğrencisi Yusuf Yılmaz, Şiir Yarışmasında Aldığı Ödülü Gazze’ye Bağışladı

Zonguldak'ın Alaplı İlçesindeki Ortaokul Öğrencisi Yusuf Yılmaz, Şiir Yarışmasında Aldığı Ödülü Gazze'ye Bağışladı

Alaplı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen ezbere şiir okuma yarışmasında birinci olan Merkez Ortaokul öğrencisi Yusuf Yılmaz, kazandığı bin liralık ödülü Türkiye Diyanet Vakfı Alaplı Şubesi aracılığıyla Gazze’ye bağışladı.

Ortaokul Öğrencisi Yusuf Yılmaz Şiir Yarışmasında Aldığı Ödülü Gazze'ye Bağışladı

Yarışmada ilçe birincisi olan Yusuf Yılmaz, ödülünü kazanması durumunda Gazze’ye bağışlama sözü vermişti ve sözünde durarak ödülünü bağışladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Kazanırsam Gazze’ye bağışlayacağım diyordum. Allah’a şükür kazandım. İstedim ki bu çorbada benim de bir tuzum olsun. Dünyanın en zengin insanı olarak görüyorum kendimi. Çünkü bütün param buydu ve bütün paramı Gazze için verdim” ifadelerini kullandı.

Ödül törenine Merkez Ortaokul Müdürü Mehmet Kaymakçı ve Yusuf Yılmaz’ın babası Öğretmen Yaşar Yılmaz da katıldı. Ziyaret sırasında konuşan İlçe Müftüsü Dr. Yılmaz Çelik, Yusuf Yılmaz’ın duyarlı davranışını takdirle karşılayarak, “Bir öğrencimizin hayatında kazandığı bir ödülü bir cansuyu, bir ses ve bir nefes olmak için Gazze’ye bağışlaması çok kıymetli. Bu hassasiyeti için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ortaokul Öğrencisi Yusuf Yılmaz Şiir Yarışmasında Aldığı Ödülü Gazze’ye Bağışladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!