Ormanları Koruma Denetimleri

featured

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması amacıyla önemli bir adım attı. Kaçak emval nakliyatının engellenmesi için “Mobil Koruma Kontrol” noktaları ve geçici koruma noktalarında denetimler gerçekleştirildi.

Ormanları Koruma Denetimleri

  • Akçakoca ilçesi Altınçay Köyü ve Akkaya Kantar mobil kontrol noktalarında yapılan denetimlerde, orman emvali yüklü kamyonlar durduruldu.
  • Orman ve köy yollarından ana arterlere bağlanan noktalarda yapılan denetim uygulamasında orman emvali taşıyan araçların sevk pusulası ve nakliyeleri titizlikle incelendi.

Benzer denetim uygulamaları, Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı diğer işletme şeflikleri tarafından farklı noktalarda da gerçekleştirildi. Yetkililer, ormanların korunmasının gelecek nesillerin güvenliği ve doğal mirasının devamı açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “Ormanlarımızı korumak geleceği korumaktır. Gelecek kuşakların emaneti olan ormanlarımız için 7 gün 24 saat nöbetteyiz” açıklamasını yaptılar.

Ormanları Koruma Denetimleri

Ormanları Koruma Denetimleri

Ormanları Koruma Denetimleri
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!