ORKÖY Projesi Destekleri Devam Ediyor

featured

Orman köylülerine destek olmak amacıyla Düzce Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantılar kapsamında ORKÖY projesi hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantılarda, orman köylülerinin kredi kullanma talepleri de değerlendirildi.

Kredi Kullanacak Aileler Belirlendi

Kredi Kullanacak Aileler Belirlendi

2024 yılında uygulanacak projeler kapsamında belirlenen ailelere destek sağlanacak. Kozluk köyünde 3 aileye simenter ırkı süt inekleri verilerek süt sığırcılığı projesine destek olunacak. Bu kredi için %20’si hibe olacak ve geri ödemesiz bir dönem sonrasında faizsiz taksitlerle ödenecek.

Muncurlu köyünde 5 aileye fenni arıcılık kredisi verilecek. Bu kredi de %20 hibe ile geri ödemesiz bir dönem sonrasında faizsiz taksitlerle ödenecek.

Ayrıca Darıyeri Yörükler, Darıyeri Hasanbey, Tavak, Çakırsayvan, Yaka, Düverdüzü, Asar ve Sarıdere köylerinde toplam 130 aileye dış cephe mantolama kredisi sağlanacak. Bu kredi de %20 hibe ve geri ödemesiz bir dönem sonrasında faizsiz taksitlerle ödenecek.

ORKÖY Projesi Destekleri Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!