Öğrenciler E-Twinning Projesiyle Farklı Ülkelerden Arkadaşlarıyla Tanıştı

featured

Zonguldak Merkez Bahçelievler İlkokulu’nun kurucu ortaklığını üstlendiği “We Are Prof Against Fears (Korkulara Karşı Profesörüz)” adlı e-twinning projesinde, 10 Türk ve 8 yabancı öğretmen 6 aydır çalışmalarını sürdürüyor. Bahçelievler İlkokulu ve Bahçeşehir Koleji İlkokulu Zonguldak’ı, Mevlana İlkokulu ise Iğdır’ı temsil ederek proje kapsamında yer alıyor.

Toplamda 18 öğretmen ve 190 öğrencinin katıldığı bu proje, Türkiye’de ve özellikle Zonguldak’ta yapılmış geçerliliği yüksek bir çalışma olarak dikkat çekiyor. Öğrenciler, proje sürecinde karşılaştıkları ve karşılaşacakları korku durumlarında nasıl mücadele edeceklerini öğrenerek güçlendiriliyorlar.

Proje kapsamında 6 ay boyunca her ay farklı konu başlıkları ele alınarak öğrencilere, okulda ve evde karşılaşabilecekleri sorunlarla başa çıkma yöntemleri üzerinde çalışıldı. Bu toplantılar sayesinde öğrenciler, yabancı dil becerilerini geliştirirken aynı zamanda kültürel farklılıkları da tanıma fırsatı buluyorlar.

E-Twinning projesi, uluslararası işbirliği ve öğrenci etkileşimi açısından önemli bir platform oluşturarak öğrencilerin global bakış açısını genişletmeye ve yeni dostluklar kurmalarına olanak sağlıyor.

Öğrenciler E-Twinning Projesiyle Farklı Ülkelerden Arkadaşlarıyla Tanıştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!