Muğla’da Ramazan Bayramı Hazırlıkları

featured

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi il genelinde tüm birimleriyle birlikte vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için titizlikle hazırlıklarını sürdürmektedir. Ulaşımdan sağlığa, mezarlıklardan zabıta denetimlerine kadar geniş bir yelpazede çalışmalarını yürütmektedir.

Ücretsiz Ulaşım Hizmeti

Muğla Büyükşehir Belediyesi, MUTTAŞ toplu taşıma araçlarıyla Ramazan Bayramı süresince ulaşım hizmetlerini ücretsiz sunacaktır. Bu hizmet 10 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 00:00’dan başlayarak, 12 Nisan Cuma günü saat 24:00’a kadar geçerli olacaktır. Detaylı sefer saatleri ve bilgiler “www.mugla.bel.tr” adresinden öğrenilebilir.

Sağlık ve Hizmet Ekipleri

Büyükşehir Belediyesi, yatağa bağımlı, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazan Bayramı öncesinde saç ve sakal tıraşlarını ücretsiz olarak yapmaktadır. Ayrıca evde bakım, hasta ve engelli nakil hizmetleriyle vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerdir. Bayram süresince evde bakım ve hasta nakil ambulansı hizmetleri kesintisiz olarak devam edecektir.

  • Pansuman, enjeksiyon, ilaç temini gibi sağlık ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi sağlıkçıları tarafından karşılanacaktır.
  • Çağrı merkezi ekipleri de bayram tatili boyunca 24 saat hizmet vermeye devam edecektir.

Mezarlık Bakım Çalışmaları

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçede mezarlık temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar 1400 mezarlık alanında bakım, temizlik ve yabani ot ilaçlama çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu çalışmalarla vatandaşların Ramazan Bayramı’nda daha huzurlu bir ziyaret ortamı sağlanmaktadır.

BYZHA

Muğla’da Ramazan Bayramı Hazırlıkları
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!