Muğla Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmaları

featured

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Adliye ile Yeni Otogar arasında başlatılan Dirgeme yolundaki çalışmalar devam ediyor. İki etap olarak yapımına başlanan yolun ilk etabında Muğla Barosu ve AVM sapağı arasında 430 metre yağmur suyu, 14 baca, bin 70 metre yağmur suyu ızgara hattı, 600 metre sıcak asfalt, 2 akıllı kavşak ve çizgi çalışmaları yapılarak yol trafiğe açılmıştı.

İkinci Etap Çalışmaları

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilk etabın ardından ikinci etap çalışmalarına devam ederken asfalt sökümü tamamlandı ve dolgu çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında 5 bin metreküp kazı, 6 bin 500 metreküp dolgu çalışması yapıldı.

Bağlantı Yolu Çalışmaları

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, hedeflerinin projeyi kısa sürede tamamlayarak Kurban Bayramında vatandaşların hizmetine sunmak olduğunu belirtti. Yatağan tarafından gelen ve otogara girecek olan araçlar için yapılan yan yol çalışmasının da tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Zemin Sıvılaşması ve Dolgu Çalışmaları

Başkan Aras, Adliye – Yeni Otogar arasındaki yol çalışmaları ile ilgili bilgi verirken, “Zemin sıvılaşması olan bir alan olduğu için ciddi bir dolgu çalışması gerekiyordu. Dolgu çalışmaları devam ediyor ve asfalt çalışmaları da kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek. Kurban Bayramında yolun hizmete açılması hedefleniyor” dedi.

Denizli Kavşağı Çalışmaları

Başkan Aras, Denizli Kavşağındaki çalışmaların devamını beklediklerini ve oradaki çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini vurguladı. Bu sayede bölgedeki trafik akışının rahatlayacağını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!