Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz Temizliği Çalışmaları

featured

Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz Temizliği Çalışmalarına Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bayram tatili süresince artan nüfus ve deniz trafiği nedeniyle denizlerin korunması ve kirlenmemesi için titizlikle çalışmalarını sürdürdü. Göcek Koylarındaki teknelerden 9 günlük bayram tatili boyunca toplam 12 bin 255 kg katı atık toplandı. Bu süreçte 4 atık alım teknesiyle Göcek Koylarındaki teknelerden atık toplama faaliyetleri aralıksız devam etti.

Denizlerdeki Kirliliğe Karşı Önlemler

Bayram tatili boyunca Muğla’nın en çok tercih edilen şehirlerinden biri olmasıyla birlikte, Muğla Büyükşehir Belediyesi denizlerde oluşabilecek kirliliğin önüne geçmek adına atık toplama ekipleriyle yoğun bir çalışma yürüttü. 9 günlük süreçte 37 bin 337 litre pis su da denizlerden temizlendi.

Mavi Deniz Temiz Kıyılar Projesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Mavi Deniz Temiz Kıyılar’ projesi kapsamında 8 tekne ile deniz araçlarından atıklar toplanıp Göcek ve Akyaka’da bulunan atık alım merkezlerine taşınıyor. Bu proje kapsamında Göcek-Dalaman Koyları ve Gökova Körfezi’nde atık toplama faaliyetleri devam ederken, 2014 yılından bu yana 26 bin 386 tekneye hizmet verilmiştir. Bu süreçte 16 bin 32 litre atık yağ, 53 bin 452 litre sintine, 16 milyon 787 bin 745 kg katı atık ve 19 milyon 532 bin 372 litre pis su toplanmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz Temizliği Çalışmaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!