MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı Hazırlıkları Tamamlandı

featured

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), yarın gerçekleştirilecek olan 14. Olağan Büyük Kurultay için hazırlıklarını tamamladı. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek olan kurultay için tribünler Türk ve MHP bayraklarıyla süslendi. Kurultayın sloganı ve teması “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin” ve “Ülkümüz ömür boyu candan öte” olarak belirlendi.

Salonda bulunan pankartlarda ise “Bir ülkü bir ömürden uzun her sevdadan büyük”, “İlk günkü azim ve kararlılık bitmeyen gurur ve onurla”, “Devir artık Türk devridir”, “Cumhur bizim Türkiye hepimizin” ve “Geçmişin gururu yarının umudu” gibi mesajlar yer alacak.

MYK ve MDK Seçimleri Yapılacak

Kurultay çerçevesinde ilçe kongreleri 27 Eylül 2023’te, il kongreleri ise 18 Kasım 2023’te tamamlandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce 10 kez genel başkan seçildiği için tek aday olarak yarışacak. Kurultayda ayrıca 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) da seçilecek.

Kurultay sonrasında MYK içinden 15 üyenin yer aldığı Başkanlık Divanı oluşturulacak. Ayrıca 25 yedek MYK üyesi ve 5 yedek MDK üyesi de seçimle belirlenecek.

MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı Hazırlıkları Tamamlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!