Matematik Öğretiminde Örnek Uygulamalar Kongresi II

featured

Kongre Başlangıcı ve Katılımcılar

Kongre Başlangıcı ve Katılımcılar

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı ve Matematik Eğitimi Derneği iş birliği ile düzenlenen “Matematik Öğretiminde Örnek Uygulamalar Kongresi II” Rektör Özölçer’in katılımıyla başladı. Doç. Dr. Ali Arslan Konferans Salonu’nda düzenlenen kongreye ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Matematik Eğitimi Derneği yöneticileri, Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış Konuşmaları ve Teşekkürler

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, matematiğin eğitimdeki önemine vurgu yaparak, dijital dönemin gerekliliklerini ve matematiğin bu alandaki rolünü belirtti. Rektör Özölçer, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Karataş, kongre hazırlıklarına destek veren Rektör Özölçer’e teşekkür etti.

Plaket Takdimleri

Açılış töreninde Rektör Özölçer, Prof. Dr. Adnan Baki ve Prof. Dr. Şeref Mirasyedioğlu’na plaket takdim etti. Matematik Eğitimi Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Adnan Baki de Rektör Özölçer’e plaket sundu.

Kongre İçeriği ve Programı

Kongre İçeriği ve Programı

Kongrede; yenilikçi matematik eğitimi yaklaşımları, problem çözme uygulamaları, matematiksel modelleme, teknoloji kullanımı, yapay zekâ gibi konular ele alınacak. Programda 2 çağrılı konuşma, 1 panel, 51 bildiri ve 7 çalıştay yer alıyor. İkinci gün Talim ve Terbiye Kurulu üyesi Prof. Dr. Selahattin Arslan’ın “Matematik Eğitiminde Yapay Zekâ Kullanımı” konuşması ve Prof. Dr. Şeref Mirasyedioğlu’nun moderatörlüğünde “Sanallaşan Dünyada Matematik Eğitimi” adlı panel gerçekleştirilecek.

Matematik Öğretiminde Örnek Uygulamalar Kongresi II

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!