Matematik Günü Etkinliği

featured

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü ve Matematik Topluluğu iş birliğiyle, matematiğin sevilen, anlaşılabilir ve eğlenceli yönlerinin vurgulanması amacıyla “Dünya Matematik Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlik, matematiğin tarih boyunca keşiflere ve yeniliklere nasıl ilham verdiğini ve diğer disiplinlerle ilişkisinin önemini vurgulamayı hedeflemektedir.

Katılımcılar ve Konuşmacılar

Katılımcılar ve Konuşmacılar

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Servet Karasu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, ZBEÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fikret Gölgeleyen, Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Kaya, öğretim elemanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında Matematik Topluluğu üyeleri stantlar açarak matematiğin renkli ve eğlenceli yönlerini tanıttılar.

  • ZBEÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fikret Gölgeleyen, “Lebombo Kemiğinden Kuantum Bilgisayarlara Matematiksel Düşüncenin Serüveni” konulu sunumuyla ilgi çekti.
  • ZBEÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Can Murat Dikmen, “Bazı Fraktaller ve Fraktal Boyut” başlıklı sunumunda farklı geometrik yapılar olan fraktalleri ve fraktal boyut kavramını ele aldı.
  • Matematik Bölümü mezunu iş insanı Oğuzhan Herkiloğlu, “Matematik ve Diğer Disiplinler” adlı sunumunda iş hayatında matematiği nasıl kullandığını ve matematiğin diğer alanlarla ilişkisini anlattı.

Etkinlik, verilen belgelerin takdimiyle sona erdi.

Matematik Günü Etkinliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!