Malatya 100. Yıl Kent Parkı ziyaretçilerini ağırlayacak

featured

Gençlere ve çocuklara yönelik 15 bin metrekarelik bölümde etkinlik alanı olan 100.Yıl Kent Parkı’nda, 8 bin 500 metrekarelik alanda ise oyun grupları mevcut. Malatyalılara nefes aldıracak olan 100.Yıl Kent Parkı’nda 20 bin metrekare üzerine yapılan biyolojik havuz ve 2 bin metrekarelik kaykay pisti de parka ayrı bir özellik katıyor.

100.Yıl Kent Parkı’ndaki çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aktaran Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı, 100 Yıl Kent Parkı’nda estetik ve fonksiyonel özelliklerin ön plana çıkarıldığını söyledi.

“Gençlere ve çocuklara yönelik 15 bin metrekarelik alan var”

100.Yıl Kent Parkı’nda gençlere ve çocuklara yönelik çok ciddi yapılar olduğunu ifade eden Sığırcı, “Birçok ilimizde 8 bin 500 metrekare alana sahip bir park olmamasına rağmen, parkımızda 8 bin 500 metrekarelik alanda sadece güncel olan 2023 yılı oyun grupları var. 100.Yıl Kent Parkı’nda gençlere ve çocuklara yönelik en az 15 bin metrekarelik yoğun ve dolgun bir etkinlik alanı var.” şeklinde konuştu.

Malatya 100. Yıl Kent Parkı ziyaretçilerini ağırlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!