Lider Özlü’ye spor topluluğundan plaket

featured

Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ve tüm spor topluluğunu buluşturan programına Belediye Lideri Dr. Faruk Özlü de katıldı. ASKF Lideri Murat Postoğlu tarafından spora ve atlete yönelik büyük dayanaklarından ötürü Lider Özlü’ye plaket takdim edildi.

Spor topluluğunu bir ortaya getiren Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) programı gerçekleşti. Programa; Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri Milletvekili Ayşe Keşir, CHP Milletvekili Tanju Özcan, Düzce Belediye Lideri ve AK Parti Düzce Belediye Lider Adayı Dr. Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Erdoğan Bıyık ile kulüp yöneticileri ve sportmenler katıldı.

“Düzce’ye büyük katkılar sağladı”

ASKF Lideri Murat Postoğlu yaptığı açılış konuşmasında, Lider Özlü’nün sporda tesisleşme manasında büyük katkılar sağladığını söz ederek, “Özellikle Şıralık Kompleksi, Kiremitocağı 19 Mayıs Gençlik Kompleksi, Düzcespor’un Yeni Stadı ve spor yatırımlarına yönelik projeleri için sayın liderimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“Spor yatırımları arttı”

TSO Lideri Erdoğan Bıyık, son yıllarda spor yatırımlarının arttığına dikkat çekerek, yatırımların ilçelere yayıldığından kelam etti. Lider Faruk Özlü’nün vazifeye geldiği günden itibaren tüm kulüpleri dolaşıp, dayanak sağladığını ve tesisleşme manasında nitekim büyük işler yaptığını vurgulayan Bıyık, “Önümüzdeki periyotta amatör spor topluluğuna çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Kendisine tüm spor topluluğu ismine hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

“20 yıllık spor altyapısını tamamlamış olacağız”

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsa Yazıcı, Düzce’nin 115 ulusal sportmeni olduğunu, bütün ilçelerde futbol altyapısı ile ilgili alanların bulunduğunu ve sporu tabana yaymak ismine birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini anlattı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın Düzce’ye teşriflerinde, Lider Faruk Özlü’nün de teşebbüsleri ile 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım aldıklarını söz eden Yazıcı, “İnşallah bu yatırımları icraata dönüştürdüğümüzde Düzce’mizin yaklaşık 20 yıllık spor altyapısını tamamlamış olacağız. Çalışmalarımıza her daim dayanak olan bedelli belediye liderimiz ile kurduğumuz Spor Akademisinden kelam etmek istiyorum. Düzce Belediyesi birçok alanda zorluk çeken amatör spor kulüplerimize mali ve kurumsal katkılar sunmaktadır. Ben sizlerin huzurunda sayın belediye liderimize spora ve atlete vermiş olduğu dayanaktan ötürü şükranlarımı arz ediyorum. Sporun tabana yayılmasında Düzce Valiliğimizin talimatları, Düzce Belediyemizin takviyeleri ve vilayetimizin pahalı milletvekillerinin de katkıları ile yaklaşık 34 bin lisanssız atlete ulaştık. İnşallah bu sene de artarak devam edecek ve Düzce’mizden kaç ulusal atletler çıkacak” tabirlerini kullandı.

Milletvekili Ayşe Keşir, daha çok lisanslı atlet yetiştirmek üzere politikler ve lokal yöneticiler olarak yüksek uğraş gösterdiklerini vurguladı.

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, “Düzce’nin bir çocuğu olarak Düzce’ye yararlı ne varsa ben oradayım. Bu gençleri yetiştirmek, onları yanlışsız yönlendirmek bizim işimiz” diye konuştu.

Başkan Faruk Özlü, spor yatırımlarının ve atlete takviyelerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce’de bürokrasi ve siyaset topluluğunun Düzce’deki sportif faaliyetleri desteklemek için çok gösterdiğini memnuniyetle müşahede ettiğini belirterek, devlet olarak amatör spora takviye olduklarını lisana getirdi.

Konuşmaların akabinde ASKF Lideri Murat Postoğlu, spora ve atlete takviyelerinden ötürü Lider Faruk Özlü’ye plaket takdim etti.

Lider Özlü’ye spor topluluğundan plaket

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!