Konya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Gençlere Kapılarını Açtı

featured

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçelerdeki Yaz Spor Okulları’na gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, gençlerin yaz tatillerini sporla değerlendirmelerinin önemine vurgu yaptı. Bu yıl 28 ilçede düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda 6-16 yaş arası 8 bin öğrencinin spor yaparak yeteneklerini keşfetme ve geliştirme fırsatı bulduğunu belirtti.

Başkan Altay, “Spor Konya Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları ile gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini ve sporun olumlu etkilerini gençlerle buluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Basketbol, futbol, voleybol gibi farklı branşlarda 26 ayrı spor dalında gençlerin profesyonel antrenörler eşliğinde spor yapma imkanı bulduğunu belirtti.

Başkan Altay Genç Sporculara Başarılar Diledi

Öğrencilerin Yaz Spor Okulları’na gösterdiği ilgiden memnuniyet duyan Başkan Altay, sporun gençler için önemini vurgulayarak, tüm çabalarının güçlü bir gençlik için olduğunu belirtti. İlçelerde düzenlenen Yaz Spor Okulları’na katılan tüm öğrencilere ve eğitmenlere başarılar diledi.

Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ilçe belediyelerinin iş birliğiyle gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları, 28 ilçede, alanında uzman 115 eğitmen gözetiminde gençlere hizmet veriyor.

Çeşitli Spor Branşlarıyla Gençlerin Spora Erişimi Kolaylaşıyor

Yaz Spor Okulları’nda gençlerin sporla tanışmalarını ve sporu hayatlarına dahil etmelerini sağlayan 26 farklı branş bulunmaktadır. Futbol, basketbol, hentbol, yüzme, kick boks, voleybol gibi takım ve bireysel spor dallarında gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanınmaktadır.

Branşlar
Futbol
Basketbol
Hentbol
Yüzme
Kick Boks
Voleybol
Ve daha fazlası…

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Konya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Gençlere Kapılarını Açtı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!