Kdz. Ereğli’de Felakette Yıkılan Ağaçların Yerine Lavanta Ekimi Başladı

featured

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi, 19 Kasım’da yaşanan felakette yıkılan ağaçların yerlerine belli bölgelerde lavanta ekimine başladı. Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya, felaketin ardından tüm bölgelerde peyzaj çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirterek İnönü Parkı’ndan itibaren yıkılan bazı ağaçların yerlerine lavanta ekimine başladıklarını söyledi.
Sivrikaya; “Kasım ayında yaşadığımız afette yıkılan, devrilen ağaçların yerlerini farklı bir şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz. Bugün İnönü Parkı’nda devrilen ağaçların yerine lavanta dikmeye karar verdik. Sahilde ve bir çok noktada peyzaj, düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgeye lavanta dikmemizin sebebi bakım gerektirmeyen, suyu çok az isteyen, toprağa yararlı güzel kokulu bir bitki. Zarar gören yerlerimizde sadece lavanta değil farklı tür bitkilerin de ekimlerine başlayacağız. Ayrıca yıkılan tüm ağaçlar kaldırıldıktan sonra yeniden ağaçlandırma, fidan dikimlerini artıracağız” dedi.

Kdz. Ereğli’de Felakette Yıkılan Ağaçların Yerine Lavanta Ekimi Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!