KBÜ Sağlık Bilimleri Festivali

featured

Karabük Üniversitesi (KBÜ), 6-7 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Sağlık Bilimleri Festivali (SAĞLIKFEST) ile sağlık alanındaki küresel problemlerin çözümü için bir platform oluşturacak. SAĞLIKFEST kapsamında yapılacak yarışmalarla yenilikçi vizyonlar ve teknolojiler ön plana çıkarılacak.

Rektörün Açıklamaları

Rektörün Açıklamaları

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, SAĞLIKFEST Model Tasarım Yarışması lansman toplantısında yaptığı konuşmada, sağlık alanındaki yenilikçi yaklaşımlara ve teknolojilere olan ihtiyaca vurgu yaptı. Rektör Kırışık, festivalin başarılı bir organizasyon olacağını belirterek, gelecek yıllarda Ankara’da benzer etkinlikler düzenlemeyi planladıklarını ifade etti.

Sağlık Sektöründe Değişim ve Gelişim

Sağlık Sektöründe Değişim ve Gelişim

Rektör Kırışık, dünyada yaşanan hızlı değişimin sağlık sektörünü de etkilediğini ve modern tıbbın da yeni sorunlarla karşı karşıya kaldığını dile getirdi. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinin entegre edilmesi gerekliliğine değinen Kırışık, sağlıkta teknolojik ilerlemelerin sağlık hizmetlerinde devrim yaratacağını vurguladı.

  • KBÜ’nün güçlü sağlık birimleriyle Türkiye’ye hizmet veren bir üniversite olduğunu belirten Rektör, SAĞLIKFEST ile sağlık alanında yeni yaklaşımların, teknolojilerin ve fikirlerin geliştirilmesine öncülük etmeyi hedeflediklerini söyledi.
  • 6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek festivalde, yenilikçi vizyonlar ve problem çözme odaklı yaklaşımların ön planda olacağını belirten Rektör Kırışık, dünyanın sağlık alanındaki zorluklarının aşılmasında yeni çözümlerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

KBÜ Sağlık Bilimleri Festivali

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!