Kazakistanlı Öğrencilerle İftar Buluşması

featured

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversite bünyesinde eğitim gören Kazakistan uyruklu öğrencilerle sıcak bir iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ramazan ayının manevi atmosferinde gerçekleşen bu özel buluşma, birlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi amaçlayan güzel bir etkinlik oldu. Rektör Kırışık, Kazakistan’dan kilometrelerce uzakta olan öğrencilere evlerinde hissettirecek bir ortam sunarak ramazanın manevi değerlerini yaşatmak istediklerini vurguladı.

Kazakistanlı Öğrencilerle İftar Buluşması

Kazakistan ile Türkiye arasındaki derin tarihi, kültürel ve manevi bağlara işaret eden Rektör Kırışık, üniversitenin Türk Devletlerine yönelik gerçekleştirdiği çeşitli faaliyetlerden bahsetti. Kazakistan ile olan iş birliklerini güçlendirmeyi, dostluğu pekiştirmeyi ve kardeşliği ilerletmeyi hedeflediklerini belirten Rektör, Türk Devletleri Teşkilatı organizasyonu aracılığıyla ilişkileri artırmaya devam ettiklerini ifade etti.

Rektör Kırışık, Kazakistan ile bilimsel alanda daha fazla iş birliği yapmayı, Türk Devletleri ile birlikte gelişmeyi ve Türk medeniyetini ilerletmeyi amaçladıklarını dile getirerek, “Kazakistan, Türkiye ile aynı soydan gelen bir devlettir. Bizler çok devlet tek millet anlayışıyla hareket ederek Kazakistan ile olan bağlarımızı kuvvetlendiriyoruz. Bilim adına Kazakistan ile iş birliğimizi güçlendirerek Türk dünyasının ilerlemesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının ülkemiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Rektör Kırışık, öğrencilere eğitim hayatlarında ve sınav süreçlerinde başarılar diledi.

Ezanın okunmasıyla birlikte dualar edilerek iftar açıldı. İftar yemeğinin ardından öğrenciler, geleneksel Kazak müziği enstrümanları eşliğinde müzik ziyafeti sundu.

Program, hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kazakistanlı Öğrencilerle İftar Buluşması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!