KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı’ndan 2023 Değerlendirmesi

featured

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 2023 yılında şirketin elde ettiği başarılara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Demir, 2023 yılında 51 milyar 621 milyon TL satış geliri, 3 milyar 296 milyon TL FAVÖK ve 1 milyar 588 milyon TL net kar elde ettiklerini belirtti.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı'ndan 2023 Değerlendirmesi

Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik

Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik

Demir, Avrupa Yeşil Mutabakat bildirisinin önemine vurgu yaparak, Türkiye’nin bu düzenlemelerden etkileneceğini ve çelik sektörünün de bu değişimden nasibini alacağını ifade etti. KARDEMİR’in yeşil çelik hedeflerine uygun teknolojiyi kullanarak üretim kapasitesini artırmayı hedeflediğini aktardı.

Ar-Ge ve Yenilikçilik Çalışmaları

Ar-Ge ve Yenilikçilik Çalışmaları

Şirketin Ar-Ge merkezinin çalışmaları hakkında bilgi veren Demir, sanayi alanında yapılan araştırmaların takip edildiğini ve yeni ürün geliştirme çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. 2023 yılında 142 adet farklı ebat ve tipte yeni ürün üretildiğini paylaştı.

Üretim ve Eğitim Faaliyetleri

Üretim ve Eğitim Faaliyetleri

Demir, 2023 yılında şirketin üretim rakamlarının arttığını ve ihracat pazarlarının genişlediğini açıkladı. Ayrıca, mesleki eğitim programları ve staj olanaklarıyla gençlerin eğitimine destek verdiklerini vurguladı. Toplamda 126 bin 958 saat eğitim verildiği bilgisini paylaştı.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı’ndan 2023 Değerlendirmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!