Karabük’te Okul Bahçeleri Geleneksel Oyun Alanlarıyla Donatıldı

featured

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen bir proje kapsamında okul bahçeleri geleneksel oyun alanları ile donatıldı. Projede yer alan Altın Safran İlkokulu, Alibaba İlkokulu ve Mustafa Antepoğlu İlkokulu’nun bahçelerine “Geleneksel Çocuk Oyun Alanları ve Egzersiz Parkuru” çizildi. Ayrıca diğer ilkokul ve ortaokulların bahçeleri de çocukların eğlenebileceği ortamlar haline getirilmek üzere çalışmalar devam ediyor.

Öğrencilerin kılavuzda yer alan geleneksel çocuk oyunlarını oynayabilmesi için okul bahçelerine yapılan bu düzenlemeler, “Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Kılavuzu” rehberliğinde gerçekleştiriliyor. Projenin amacı, öğrencilerin bilişsel, duygusal, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak ve temel becerilerini geliştirmelerine destek olmak olarak belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerin ekran bağımlılığı ve obezite gibi sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olmanın en eğlenceli yolunun geleneksel oyunlara yönlendirmekten geçtiği vurgulandı. Geleneksel oyunların öğrencilerin duygusal ifade becerilerini, iletişim yeteneklerini ve fiziksel aktivitelerini destekleyerek sağlıklı bir gelişimlerine katkı sağladığı belirtildi.

Karabük’te Okul Bahçeleri Geleneksel Oyun Alanlarıyla Donatıldı

Karabük’te Okul Bahçeleri Geleneksel Oyun Alanlarıyla Donatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!