Karabük’te Lezzet Şenlikleri Coşkusu

featured

Karabük’te Türk Mutfağı Haftası kapsamında düzenlenen Lezzet Şenlikleri büyük ilgi gördü. İlçelerin yerel lezzetlerinin tanıtıldığı etkinlikte, yöresel lezzetler ziyaretçilere ikram edildi.

Safranbolu’da Renkli Program

Safranbolu'da Renkli Program

Lezzet Şenlikleri’nin ikinci günü Safranbolu’da gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde “Yazıköy Keşkeği” fırından çıkarılarak başlayan program, Hıdırlık mevkiinde düzenlenen kortej yürüyüşü ile devam etti.

Yüksek Katılım

Yüksek Katılım

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve diğer ilçe kaymakamları, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen programa büyük ilgi gösterildi.

Gastronomi Turizmine Katkı

Gastronomi Turizmine Katkı

Vali Mustafa Yavuz yaptığı konuşmada, dünyanın farklı lezzetleri keşfetmek için çaba harcadığını belirterek, Lezzet Şenlikleri’nin gastronomi turizmine katkı sağlayacağını ifade etti.

Sürdürülebilir Türk Mutfağı Teması

Sürdürülebilir Türk Mutfağı Teması

Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Şahin, etkinliğin bu yıl ki temasının ’Sürdürülebilir Türk Mutfağı atıksız, geleneksel, sağlıklı’ olduğunu açıkladı.

Folklor Gösterileri ve Tanıtım Stantları

Folklor Gösterileri ve Tanıtım Stantları

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen folklor gösterisinin ardından, Karabük ve ilçelerine özgü yemeklerin tanıtıldığı stantlar ziyaretçilere açıldı. Etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Hadrianopolis Antik Kent Gezisiyle Son Bulacak

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, yarın yapılacak Hadrianopolis Antik Kent gezisi ile sona erecek. Katılımcılar tarihi ve kültürel bir geziyle etkinliği noktalayacaklar.

Karabük’te Lezzet Şenlikleri Coşkusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!