Karabük Valisi Orman Yangınları İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

featured

Vali Mustafa Yavuz’un Açıklamaları

Orman yangınları ile mücadele kapsamında, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, ormanlık alanlarda ateşli piknik yapılmasına izin verilmeyeceğini ve ormanlara girişlerde kısıtlamalar olacağını duyurdu. Yavuz, Türkiye’nin en büyük blok ormanlarından biri olan Karabük’te olası yangınlara karşı alınacak tedbirlerin hayati önem taşıdığını vurguladı.

Toplantı Detayları

Toplantı Detayları

Karabük’te gerçekleştirilen Orman Yangınları İle Mücadele Toplantısı’nda Vali Mustafa Yavuz başkanlık yaptı. Toplantıda Orman Bölge Yangın Şube Müdürü Ersan Kabakçı ve AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay, araç, ekipman ve personel durumu ile orman yangınlarına müdahale organizasyonu hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirdi.

Vali Yavuz’un Değerlendirmeleri

Vali Yavuz'un Değerlendirmeleri

Vali Yavuz, kriz merkezlerinin afetlerde koordinasyonun önemine vurgu yaparak, orman varlığı konusunda ülkeye liderlik yapmanın gerekliliğini dile getirdi. Yavuz, havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığına dikkat çekerek, ormanlara girişlerdeki kısıtlamaların önemine dikkat çekti.

Toplantıda alınan kararlar şunlardır:

  • Ateşli piknik yapılmasına izin verilmeyecek.
  • Ormanlara girişlerde kısıtlamalar uygulanacak.

Karabük Valisi Orman Yangınları İle İlgili Açıklamalarda Bulundu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!