Karabük Üniversitesi’nde Kazakistan Öğrenci Etkinliği Gerçekleştirildi

featured

Karabük Üniversitesi’nde Kazakistan uyruklu öğrenciler tarafından düzenlenen “Kazakistan Öğrenci Etkinliği” büyük ilgi gördü. Etkinlik, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Yoğun Katılım

Etkinliğe Yoğun Katılım

Kazakistanlı öğrenciler, kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla düzenledikleri etkinliğe, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nihat Yılmaz, akademisyenler ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Gurur Verici Bir Tablo

Gurur Verici Bir Tablo

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Karaş, Kazakistan’ın Türkiye Cumhuriyeti ve Karabük Üniversitesi için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Üniversitemizdeki varlığınız çok önemli. Kazak öğrenci sayımız dördüncü sırada olup, uluslararası öğrenciler arasında önemli bir yeriniz var. Bu bizim için gurur verici bir durum. İki ülke arasındaki iş birliklerini arttırarak Türk ve İslam dünyasını daha da yakınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kazakistan Kültürü Tanıtıldı

Etkinlik kapsamında, Kazakistan hakkında detaylı bir sunum yapıldı. Programda, Dombra eşliğinde şarkı ve şiirlerin seslendirilmesiyle birlikte öğrenciler tarafından sergilenen yerel danslar büyük beğeni topladı.

Karabük Üniversitesi’nde Kazakistan Öğrenci Etkinliği Gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!